Las, Nowa ustawa, ludzie przeciw myśliwym, zachowanie w lesie!
Las, Nowa ustawa, ludzie przeciw myśliwym, zachowanie w lesie!
Odsłon: 7377 | Ocena: 129 | Czas: 17m 22s |


Szukaj
Dyskusja:


Las, Nowa ustawa, ludzie przeciw myśliwym, zachowanie w lesie! jedno mnie boli mam las i prywatny i mozecie polowac co mi z waszych odszkodaowań nic...za duzo zachodu o kase...w dodatku kiedys uciekl mi pies minelo chwile sluchaam padl strzal psa nie ma szkoda gadac ale daje suba bo masz racje
Nie do końca z tym wszystkim się zgodzę, bardzo wielu myśliwych wręcz wygania ludzi co było w telewizji ze panowie zachowujący się chamsko wygnali pewnego sportowca -mistrza z lasu u mnie też była sytuacja w miejscowości borów kiedy to z własnej posesji koło lasu myśliwi próbowali wygnać 6 kolegów (pili sobie tam wódeczkę )bo oni sobie tu przyszli na zasiadkę na dzika. Doszło do ogromnej kłótni i wezwaniu policji po czym panowie z flintami się ulotnili.!!! Moim zdaniem myśliwi to zbyt hermetyczne grono i w dzisiejszych czasach jak się nie ma pleców lub kasy (żeby dać w łapę ) to nie ma szansy aby zostać przyjętym do koła. Odnośnie szkód to porażka wycena koła 400 zł a wycena biegłego 5 razy tyle dziś trzeba zmian w PZŁ bo to instytucja która nie nadąża za obecnymi czasami i gospodarką. Na obecną chwile koła mają wręcz monopol na dzierżawę obwodów. A to nie zdrowa sytuacja ,powinno się zmienić w PZŁ ze każdy nowy adept pasji myśliwskiej powinien być obligatoryjnie przypisany do koła na terenie którego mieszka zakończyło by to wszelkie nieprawidłowości i kombinatorstwo przy naborze członków i myślę ZE OCIEPLIŁO BY TO WIZERUNEK MYŚLISTWA.
Bardzo dobra wypowiedź.
Oczywiście będziesz bronić swoich. Poruszasz tylko kwestię bezpieczeństwa. A co z myśliwymi na prywatnej ziemi? Coraz trudniej wyłączyć z obwodu lowieckiego teren prywatny. Rozumiem - żyjesz z naprawy broni myśliwskiej, jesteś myśliwym, porostu Masz w tym interes. Nie jesteś obiektywny. Po drugie, wycinka w parku narodowym to nieporozumienie. Niech żyje swoim życiem. Nie jestem ekologiem, fanatykiem czy kim tam mnie nazwiesz. Chciałbym tylko mieć możliwość np. zobaczenia stada jeleni bo te widziałem ostatni raz jako nastolatek. Mięso można kupić w sklepie. Jednak skłaniam się bardziej ku facebookowym ekologów, ich argumenty może część bardziej do mnie przemawiają. Ambona jest urządzeniem do dokarmiania? Pozdrawiam.
Patologie są w każdym środowisku i trzeba je piętnować i karać. Ale stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jest wbrew założeniom prawa rzymskiego. Ponadto nazwa "ludzie przeciw myśliwym" jest dyskryminująca, gdyż zakłada, że mysliwi to nie ludzie a tylko nie-mysliwi zasługują na miano ludzi. A przecież większość tych "ludzi" je mięso i zleca bestialstwo innym ludziom w fermach i rzeźniach , przy pomocy swych pieniędzy. Ale tak daleko rozum "ludzi" już nie sięga.
Kolego całkowicie Cię popieram , Dobrze to ująłeś najwięcej mają do powiedzenia ci co nie mają pojęcia a jak już coś zrobią to znajduje się resztki buraczków , kapusty , kości od obiadu w paśniku . pozdrawiam serdecznie .
Super wypowiedź
Nie wieże że ludzie w komentarzach piszą aż tyle szacun
Dla Was i darz bór
Ciekawe, że najwięcej "szumią" i "najlepiej" znają się na pięknie naszej przyrody ekofikołki które w lesie bywają przejazdem, raz lub dwa razy w roku ;)
Na co dzień bytują w wielkich miastach, większą część życia przesiadując przed komputerem podziwiają "jelonki bambi". A w rzeczywistości nie potrafią
nawet odróżnić jelenia do sarny. Bo aby zostać ekologiem wystarczy zapłacić składki w jakieś organizacji typu Eko-świr. Karmić lisy przy śmietniku na blokowisku.

Co odważniejsi potrafią też organizować akcje uwalniania z klatek lisów lub norek - czyniąc w ten sposób apokalipsę wszelkiej zwierzynie drobnej w promieniu
kilkudziesięciu lub kilkuset kilometrów. Ale co tam ... eko-fiko rulez !

Przydatną umiejętnością jest również kopiowanie fotek z netu i wklejanie ich na FB, opisując że znowu myśliwi w Suwałkach zastrzelili niedźwiedzia polarnego
lub baribala- a właściwie to zaszczuli go psami i oskórowali żywcem !!! Skandal przecież misie polarne są pod ochroną !!!
Temat i argumenty fajne. Tylko trzeba to oglądać i słuchać na szybkości x1,25 lub nawet na x1,5. ;)
Darz bór i oby więcej takich filmów może dotrze to do "e-kologów" ;)
Co sądzisz o polowaniu z łukiem? Staję się to coraz popularniejsze, zastanawia mnie tylko etyka takiego polowania.
Kolega mówi o służbach ratowniczych a do takich myśliwi nie należą.Tu jeszcze art 193kk który jest ponad ustawą Naruszenie miru domowego to popularna nazwa przestępstwa polegającego się na wdarciu się do określonych miejsc lub też przebywaniu w tych miejscach pomimo sprzeciwu osoby uprawnionej.

Miejscami chronionymi za pośrednictwem tego przepisu są:

Dom;
Mieszkanie (lokal mieszkalny);
Lokal inny niż mieszkalny (np. lokal użytkowy, sklep, siedziba firmy itp.);
Pomieszczenie (garaż, magazyn, piwnica, altanka);
Ogrodzony teren (ogrodzone pole, ogródek działkowy itp.). W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że zachowanie polegające na nieopuszczeniu – wbrew żądaniu osoby uprawnionej -lasu, pola, ogrodu, pastwiska, łąki lub grobli, które nie są ogrodzone, stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny do 500 PLN
Początek juz wiele mówi.Ale trudno.Co kolega powie jak o godz 9 rano 50m od zabudowań myśliwi strzelają podczas zbiorowego polowania do łani!Niestety a może stety że kula rykoszetowała i odbiła się od jakiejś blachy! Dobrze że nikt z mieszkańców nie był na torze jej lotu!Sprawa została zgłoszona na policji,całe zdarzenie miało miejsce ok1,5roku temu.Więc rodzi się pytanie czy tak można i to na zbiorowym polowniu!Kolejna sprawa teren prywatny rzecz święta chcecie wejść więc to wy macie wystąpić o pozwolenie do właściciela gruntu o prawo wstępu.
Bardzo Mądry człowiek .Tak trzymać !!!
W 2017 roku 2 razy zakłócano nam polowanie, dwie panie z gazety wyborczej + kilkunastu wynajętych młodych ludzi. Ewidentna prowokacja i szukanie sensacji. Myśliwi 90 letni napadani przez zgraję agresorów. Uszkodzone i popisane samochody. Brak zrozumienia i szukanie sensacji. Las jest dla wszystkich pod warunkiem posiadania myślenia.
Chodząc po lesie, szczególnie wieczorem, trzeba mieć chyba migające mocne światło na głowie. Sam byłem świadkiem zachowania się trzech PIJANYCH myśliwych w zajeździe. Strach było siedzieć obok wymachujących bronią baranów. Więc o czym mowa? To, że ktoś jest myśliwym, to nie znaczy, że jest lepszy od np. grzybiarza. I co za pierd**lenie, że mam chodzić tylko po leśnych drogach? A jak chodzé ze szpadlem i wykrywką, to już jestem wrogiem lasu?
Dobrze prawisz, niestety osobiście uważam że ten zapis będzie wykorzystywany przez Was właśnie, bo trzeba też jasno powiedzieć że jak wszędzie tak i w zwiazku są ludzie i ludziska, jednemu nie przeszkadza a drugiemu przeszkadza że ktoś tam niedaleko nęciska się szwenda..
POPIERAM BARDZO MERYTORYCZNA WYPOWIEDZ
prawda jest taka !!Jeśli człowiek od wieków zaczął ingerować w przyrodę to niestety już będzie musiał do skończenia świata! Dlaczego budujecie domy w miejscach niedostępnych gdzie dotychczas mieszkała zwierzyna? Dlaczego nie krzyczycie gdy państwo nakazuje strzelać ciężarne lochy ze względu na chorobę ASF ? Dzik to nie zwierzę ? Argumentów jest wiele tylko rzeczowa rozmowa może przynieść kompromis a nie hejt ! Darz Bór
Brawo! I tak trzymac! Darz Bor!