ułani w Bochni cz7
ułani w Bochni cz7
Odsłon: 17228 | Ocena: 23 | Czas: 2m 2s |


Szukaj
Dyskusja:


ułani w Bochni cz7 kopia wiadomości z dnia 30.04.2018. od pewnego pana na temat tego filmu: "Panie h. nie wiem czy to był dobry pomysł bowiem to nie burmistrz odpowiadała za aprowizację i pojenie uczestników rajdu a nasza kopalnia więc oberwalo sie niewinnemu a poza wszystkim takie publiczne besztanie niestety oznacza brak dobrego wychowania i zasad współżycia społecznego ale cóż wrzócił Pan to do redakcji i zrobiła sie kolejna nagonka na burmistrza czy taki był pański zamysł ???? proszę wybaczyć ale jestem tym co najmniej zniesmaczony."
Hahahh wstyd wśioki bocheńskie
szablotłuk polski
Fajny film :)w temacie innych historycznych walk i wielkiej historii szabli polskiej zapraszam więcej jest tuu - szablotłuk polski
Fajny film :)w temacie innych historycznych walk i wielkiej historii szabli polskiej zapraszam więcej jest tuu - szablotłuk polski
Racja hańba
"Lekarz Sobieraj Ryszard - Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Gabinet Internistyczny Ryszard Sobieraj" to przychodnia internistów gwarantująca kompleksową opiekę w zakresie medycyny. Placówka pracuje z doświadczonymi lekarzami interny. Oferuje profesjonalną obsługę, dogodne pory działalności, a także szybkie terminy wizyt u internistów. "Lekarz Sobieraj Ryszard - Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Gabinet Internistyczny Ryszard Sobieraj" posiada również profesjonalne urządzenia diagnostyczne, co gwarantuje najlepszy poziom pomocy.

Siedziba firmy jest umiejscowiona pod adresem: Słowackiego 16, 32-500 Chrzanów.
Szczegółowymi współrzędnymi geograficznymi, pod którymi mieści się siedziba firmy są: 50.14239N, 19.399781E.
Numer NIP, pod jakim przedsiębiorstwo "Lekarz Sobieraj Ryszard - Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Gabinet Internistyczny Ryszard Sobieraj" prezentuje się w rejestrach gospodarczych to: 6281021680.
Szczegóły związane z pracami oferowanymi przez przedsiębiorstwo "Lekarz Sobieraj Ryszard - Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Gabinet Internistyczny Ryszard Sobieraj" odnajdziesz na witrynie o URL elekarze.pl//lekarzoplacowka-ryszard-sobieraj-lekarz-medycyny,256835.html
O ile pragniesz nawiązać kontakt telefoniczny, zadzwoń pod numer (32) 623-05-26.
Kiedy następnym razem pojadę razem z kolegą na motocyklową wycieczkę dookoła Polski, nie omieszkam drzeć japy tak jak ten jegomość na kucyku i mieć pretensje do wszystkich i o wszystko. Jeździliśmy z żoną w puszczy na rowerkach i widziałem tą grupę ja rozumiem że chce mu się pić, ale czy to oznacza że ma sobie robić stajnię na płycie rynku? Jeżeli wiedziałbym wcześniej to chętnie bym tych ludzi ugościł, pieniacz mógłby liczyć nawet na dwa wiadra wody, może ochłodziłby swoje emocje. Bo co jak co, ale takie zachowanie to HAŃBA dla munduru. Mieszkam w Bochni i wcale nie uważam żeby ten fakt był dla mnie hańbiący. Pozdrawiam organizatora tego marszu, kompletne dno organizacyjne!
Ordynator
dr n. med. Ryszard Sobieraj - specjalizacja z chorób wewnętrznych
https://www.szpital-chrzanow.pl/jednostki/oddzialy-szpitalne/oddzial-chorob-wewnetrznych
Przebieraniec jakiś nie ułan. Skrzykneli się z kolegami i pajacują. Poniżej fragment z wywiadu z nim.
Jak zrodził się pomysł powołania Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej w Chrzanowie?
Marzyłem od małego dziecka, by jeździć na koniu. Tato jednak nie pozwalał, bo koń na wsi miał pracować w polu. W końcu jednak dopiąłem swego i kupiłem konia. Dołączyłem do grupy ułanów z Andrychowa. W 2010 r. zorganizowaliśmy paradę w Chrzanowie. Tak zakiełkowała idea, żeby tu stworzyć oddział kawalerii. Dołączyło do mnie kilka osób m.in. leśniczy Franciszek Marchaj, Jan Patejko i postanowiliśmy utworzyć stowarzyszenie w ramach , którego można realizować różne przedsięwzięcia. W tym roku po raz trzeci chcemy zorganizować rajd konny z Oświęcimia dla upamiętnienia brawurowej ucieczki rotmistrza Witolda Pileckiego wraz z dwoma współwięźniami z Auschwitz. Będzie to 29 i 30 kwietnia.
Z szybu Campi na rynek jest ok. 2 km. Polecam obejrzeć wcześniejsze filmy autora. Komendant rajdu nadaje się raczej do cyrku za takie słowa.
za znieważenie funkcjonariusza, podczas i w związku z pełnieniem
obowiązków służbowych, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności
albo pozbawienia wolności do roku (art. 226 §1 kk.).
Mam wrażenie, że ani wody ani jedzenia ani nawet powitania nie było... przyszedł Burmistrz i paru przechodniów i tyle... co za powitanie:/ według mnie to nie wina organizatorów rajdu (no oczywiście mogli zadzwonić i powiedzieć, ze nie są w stanie wlec ze sobą wiader pełnych wody dla koni) ale właśnie miasta. Popatrzcie na Rajd Katyński, tam uczestnicy są witani z pompą - na wsiach w Rosji, gdzie na pewno się nie przelewa, każdy daje co może. A tutaj... no cóż ale jakich sobie urzędasów wybieramy takich mamy. Pewnie gdyby przyjechali żołnierze amerykańscy to by i paliwo do ich czołgów się znalazło:D żenada...
Dobrze Rotmistrz sprawe zalatwil. Brawo!! Za rok burmistrz juz wszystko przygotuje bo z ulanami lepiej nie zadzierac.
Hańba •
A można było to wydarzenie fajnie wykorzystać dla promocji Bochni ale po co? To samo z kopalnią niby jest Turystów tam sporo ale jakoś ich w Bochni nie widać. Hańba !
diretisima •
Jestem zażenowany. Dziadzio przebrał się w mundur i udaje ułana. Zachowuje się jakby mu coś się należało. Panie Sobieraj to nie pan i uczestnicy rajdu powinni być w centrum uwagi ale ten, któremu należy się chylić czoła.
Czy płk. Pilecki uciekając z KL Auschwitz narzekał tak na swój los ? Czy on domagał się by go karmiono i pojono ? Brał to co było i dziękował .
Z jego raportów i opowieści o nim wiemy, że nigdy by się tak nie zachował - znał umiar .
Jak wyglądała ucieczka oczami Witolda Pileckiego:
http://rtmpilecki.eu/wp-con...
st.chor.szt. •
W tym przypadku hańbą jest zachowanie tego rekonstruktora, jeśli organizują coś takiego to ich logistyka powinna się w jakiś sposób skontaktować z władzami, pomijając to, czy ten starszy gość nie mógł poprosić burmistrza o wodę zamiast krzyczeć z pretensjami udając ułana bo rozumiem że Ci przebierańcy nie zostali oddelegowani z garnizonu warszawa są zwyczajną grupą rekonstrukcyjną. Gość sobie pokrzyczał i pojechał...a wystarczyło trochę dobrej woli.
Niegrzeczny to był ten pan na koniu. Po symbolicznym " zameldowaniu" mógł zapytać, czy by się nie znalazła jakaś woda dla koni, bo upał, to prawda. Można też było takie rzeczy ustalić wcześniej. Chyba za bardzo ten pan uwierzył, że jest Pileckim.
Mieszkaniec od urodzenia  :
Przykre słowa kierowane w złym kierunku!
Brak szacunku dla urzędu burmistrza ktokolwiek nim jest to oznaka braku szacunku do mieszkańców Bochni.
Zachowanie całkowicie nie godne ułana i oficera.
Uwłaczające mundurowi !!
jeden z komentarzy:
Pan ułan sam powinien zadbać o swoją logistykę a nie szukać w ostatniej chwili stajennego w mieście. Mógł zgłosić piśmiennie wcześniej taką potrzebę? Mógł. Wtedy jest jasne kto winien. A nie teraz zgrywać się na bohatera i poszkodowanego. Gdyby padał deszcze lub śnieg to pewnie jakieś inne są potrzeby dla takiej akcji. Skąd w UM mają o tym wiedzieć jak i co przygotować? jeśli sami zainteresowani się tym nie interesowali. Uważam że zachowanie rotmistrza Ryszarda Sobieraja było co najmniej niestosowane, Za niedługo przyjadą organizatorzy na inny zlot a burmistrz będzie im musiał załatwić paliwo do silników, wikt i opierunek. Śmieszna i niegodna postawa Pana rotmistrza. Nawet w wojsku (a może nawet szczególnie w wojsku) obowiązują pewnie zasady reprymend. Tutaj panowie ułani zachwali się raczej jak politycy.
odpowiedź naczelnika wydziału promocji miasta:
Urząd Miasta nie był jedynym organizatorem pobytu uczestników rajdu w Bochni. Z naszej strony wszystkie zobowiązania zostały wypełnione. Burmistrz nawet w 1% nie powinien być odbiorcą tych słów. Trudno mi nawet ten incydent skomentować.
08:36 - 30 kwi 2018